Ceska-krajiny-reka-voda-novinky01.jpg
Terapie shiatsu Trutnov


Jak vám to myslí?


"Nevím, co si o tom mám myslet." Asi všichni z nás už tuto větu několikrát řekli a ani si neuvědomili, jak je pravdivá...obě části lidského mozku - levá a pravá hemisféra - fungují různě. Pokud spolupracují, každá hemisféra přispívá svými zvláštními schopnostmi k řešení nějakého problému, mohou však také pracovat odděleně nebo dokonce proti sobě. Protože levá hemisféra ovládá pravou ruku a pravá hemisféra ovládá levou ruku, může někdy dojít k tomu, že pravá ruka neví, co dělá levá. U většiny lidí jedna hemisféra ovládá druhou.Při stresových situacích může dojít k odpojení až 75% mozku a ztrátě kreativní logiky. Jedinec si naprogramuje do mozku "slepé skvrny" na určité schopnosti. Od té chvíle pak popírá jejich existenci.

Abyste mohli něco nakreslit potřebujete 5 dovedností: umět rozeznávat tvary a pozorovat hrany, prostor, vztahy, světlo a stín a celkový obrázek. Pak namalujete, co chcete.

V současném životě je člověk nucen používat častěji levou hemisféru, kreslení umožní činnost hemisfér propojit a rozvinout tak působení pravé hemisféry. Levá hemisféra je schopna objevit na výkrese chyby, ale opravit je dokáže pouze pravá.

Váš život je omezený tím, co Vaše levá hemisféra považuje za logické.                                                                                                 ....nakreslit portrét není problém....

Jitka Alexová (Seidelová) +420 737 131 310
Ceska-krajiny-reka-voda-novinky01.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one