Ceska-krajiny-reka-voda-novinky01.jpg
Terapie shiatsu Trutnov
Mnohé staré národy věděly o síle uložené ve středu kruhu a uměly tuto sílu využít. Proto se snažíme této zvláštní síly využít při vytváření mandaly i při relaxaci s hotovou mandalou.

Mandala může být pouze omalovánkou, ale díky svému uspořádání kolem středu se může stát i něčím víc než pouhou relaxací s pastelkou.
Stejně tak indiánské písečné obrazy jsou tvořeny, aby dodaly nemocnému, který je posazen do vlastního středu kruhového obrazce, vědomosti, které zapomněl, a proto je nemocný.

Je to skvělý terapeutický nástroj, prostředek k poznání sebe sama, pomocník na cestě do vlastního nitra, do místa svého vnitřního klidu, harmonie a lásky.

Mandaly působí na fyzické i psychické zdraví.


V nejširším smyslu jsou mandaly diagramy, které ukazují, jak se chaos stává harmonickou formou. Toho využívá i psychologie a psychoterapie, kde jsou mandaly používány jako relaxační pomůcka a jako doplněk k tradiční léčbě.

Mandaly jsou výborným nástrojem pro sebepoznání.

Velmi často jsou používány jako "omalovánky" pro dospělé k relaxaci a duševní hygieně.

V mandalách se potkává barva, ženská energie a tvar, mužská energie. To vše dohromady utváří harmonický celek nesoucí určitou energii, která během práce s obrazcem působí na duši malíře nebo pozorovatele. Pokud tvoříme nebo sledujeme pravidelné obrazce mandaly, duše se zklidňuje, vnitřní svět se uspořádává a dochází k léčení na všech úrovních.

Je zde uplatněn princip: "harmonie vznikající na papíře e přenáší do nitra tvořícího". Proces může být podporován také "moudrostí", která je obsažena v jednoduchých obrazcích, a která působí na nevědomé úrovni, a to i pokud nejsme s významem obeznámeni.

Při práci s tímto systémem dochází k lepší spolupráci levé a pravé mozkové hemisféry a k řadě dalších harmonizačních pochodů jako je sjednocení naší mužské a ženské části.


 

 

Jitka Alexová (Seidelová) +420 737 131 310
Ceska-krajiny-reka-voda-novinky01.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one