Ceska-krajiny-reka-voda-novinky01.jpg
Terapie shiatsu Trutnov

Poděkování


Krkonošský deník  10.června 2010


Zážitek z Trutnova...

Rád bych se s vámi podělil o zážitek z návštěvy města Trutnov. Trutnov jsem navštívil poprvé v životě, a to formou několikadenního výletu. Prošel jsem si blízké okolí i město, vyhlídku s výhledem na město a okolí, pivnici místního pivovaru, ochutnal jsem zmrzlinu z náměstí a špenátovou pizzu z místní pizzerie a při těchto toulkách jsem narazil na zapadlou uličku blízko centra města, kam mě to vysloveně přitáhlo. Nikdy jsem podobný pocit neměl. Všiml jsem si, že tam je nějaký zavřený obchůdek s nabídkou Shiatsu. Podvědomě vím, že existuje Tai-či, což je nějaké cvičení, ale podrobnosti neznám, jelikož osobně jsem se s ním nesetkal. Shiatsu mně neříkalo vůbec nic.
Podíval jsem se tedy na internet a našel webové stránky zmíněné provozovny a následně tuto provozovnu navštívil. Čekala mě zde místnost se dvěma židlemi a matrací, pravděpodobně speciální a čistě povlečenou uprostřed místnosti na podlaze. Barva místnosti nepatří mezi mé oblíbené, ale už při vstupu jsem se cítil velmi příjemně. Po krátkém rozhovoru s paní Seidlovou (majitelkou) jsem se položil na břicho na matraci ve vlastním oděvu, v kterém se cítím pohodlně a který jsem si měl přinést s sebou, a uvolnil se. Byla puštěna hudba různých tonů a paní Seidelová začala se Shiatsu. Netušil jsem, co se bude dít, a byla ve mne určitá obava, možná i strach z něčeho neznámého. Po krátké chvíli a zaposlouchání se do této zvláštní hudby spojené s masáží zad na určitých bodech moje obavy rychle odplynuly a já se jen zaposlouchal do hudby. Celé to bylo více než příjemné a já přestal vnímat vše okolo a zaměřil se jen na sebe. Byl jsem uvolněný a zapomněl na čas a věci probíhající kolem mne. Vzdáleně jsem cítil masáž a protahování rukou, nohou i těla. Do mého lehkého spánku se mi začaly promítat různé barvy a obrazce…, musím podotknout, že příjemné, a v krátkých sekvencích jsem viděl různé situace, v kterých byli mně blízcí lidé. Po určité době jsem se pozvolna začal vracet zpět do „reality“ a procitat. Paní Seidelové jsem poděkoval a sdělil to, co jsem cítil a viděl při masáži. Dozvěděl jsem se, co se s tělem a myslí děje, konkrétní obrazce a sny vždy naznačují projevy a cítění člověka. Dle mého usouzení uběhlo od začátku této návštěvy asi 5-10 minut, ovšem ve skutečnosti, až jsem následně šel po ulici a podíval se na hodinky, zjistil jsem, že to byla zhruba hodina.
Nejsem člověk, kterého jen tak něco rozhodí, ani nevyhledávám v životě podobné aktivity, ale neodpustím si říci, že tato návštěva a následné pocity z ní se nedají vyjádřit slovy. Cítím to jako pohlazení po srdci nebo duši, s vyčištěním hlavy a velice příjemný až nádherný fyzický pocit.
Tyto řádky jsem napsal především proto, jelikož se mě tyto poznatky a zážitky z procházky po městě velice citelně dotkly a nedá se na ně zapomenout – a to je to zvláštní, mně se něco podobného za 4 desítky let mého života stalo jen několikrát. Do paměti se mi nezapomenutelně vryly některé zážitky a momenty z mého dětství, prvních lásek a z období před asi 10 lety.
Své pocity jsem chtěl vyjádřit i proto, že je možné, že je více lidí jako já, kteří chodí okolo a vůbec netuší, „CO SE TO TAM“ nabízí a děje, a lidé jako já, kteří se o podobné věci nezajímají, netuší, ani nemají potřebu o tom přemýšlet. Proto věřím, že po přečtení mého příspěvku má alespoň několik lidí jasněji a Ti, co najdou odvahu, potvrdí, že měli stejné pocity jako já.


Ještě jednou Vám děkuji paní Seidelová…
Jitka Alexová (Seidelová) +420 737 131 310
Ceska-krajiny-reka-voda-novinky01.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one