Ceska-krajiny-reka-voda-novinky01.jpg
Terapie shiatsu Trutnov

 

    Možná jste už byla těhotná nebo jste zažila těhotnou ženu ve své blízkosti. Vzpomeňte si, jak na Vás působila žena s bříškem?

Těhotná žena, maminka, ač si to připustí nebo ne, je krásná a zaslouží si naši největší péči a úctu. Vždyť nosí v bříšku, světu zatím neviditelného človíčka a cítí jeho vývoj podstatně podrobněji než všichni těšící se okolo ní. Je s ním v kontaktu 9 měsíců po 24 hodin. I když navenek působí úžasně, uvnitř se někdy necítí v pohodě, a proto je vhodná zvýšená pozornost okolí. Protože je nádobou, která dává, potřebuje dostávat.

Cítit své děťátko již během těhotenství, dotýkat se ho v myšlenkách, hladit ho, houpat a mazlivě s ním rozmlouvat, vysvětlovat mu své reakce, pocity a úzkosti, a naslouchat mu - to je velice krásná součást mateřství, která pomáhá uvolnit se a oprostit se od různých obav. Dopřává ženě prožít velmi intenzivní propojení života dvou různých bytostí. 

Ne vždy si těhotná žena umí říci o pomoc a pohlazení. To jsou naučené staré vzorce od maminek a babiček. "- to přece zvládnu." Nebo dokonce: "- to přece zvládnu sama." Právě proto, když si žena řekne o pomoc a pohlazení, je dobré s maximálním soucitem udělat, co je v našich silách. Pokud se mi ozve těhotná maminka na terapii, ladím se i na její miminko. Při příchodu se pak studio prozáří světlem její přítomnosti, je to pro mne svátek, a dar, pomáhat maminkám.
Terapie může nastávající mamince dodat odvahu, energii a psychickou stabilitu. Je dobrým pomocníkem při bolestech v bedrech, při otocích.

Terapie Shiatsu je důležitá i v poporodním období, protože žena při porodu vydává obrovské množství energie. Po porodu je potom možné pomocí terapie rychleji zregenerovat tělo, navrátit jeho rovnováhu, pokud došlo k velkému vyčerpání. Také lze takto podpořit laktaci a sebedůvěru maminky.  

Shiatsu provádím v poloze na boku. Tělo maminky vypodkládám polštáři, podle přání, aby se cítila co nejpříjemněji. Dotek rukou nejvíce namáhaných partií zad maminka zvláště uvítá, ale i doteky nohou, rukou a hlavy, jsou pro ni blahodárnou relaxací. Celou terapii doprovází hudba a vytváří důležitou atmosféru klidu. Podle individuální potřeby maminky je vhodná terapie hlavně ke konci těhotenství. 
 
 
Mějme na paměti, že prenatální doba je velmi důležitá pro zdravý rozvoj miminka, dopřejme maminkám v těhotenství jen krásné vjemy a zážitky.

 

 

 

 

 

 

 

 

   

Jitka Alexová (Seidelová) +420 737 131 310
Ceska-krajiny-reka-voda-novinky01.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one