Ceska-krajiny-reka-voda-novinky01.jpg
Terapie shiatsu Trutnov
 

 

Základ shiatsu je velmi jednoduchý, terapeut pouze pomáhá člověku spojit se se sebou samým a vrátit se do vlastní rovnováhy. Ve správném shiatsu nenaleznete násilné techniky, terapeut klienta do ničeho netlačí.

V protikladu k jednoduchému principu má shiatsu opravdu pestrou paletu technik. Pracuje prsty, dlaněmi, lokty, koleny nebo chodidly. Při shiatsu se střídají dynamické techniky k uvolňování napjatých partií s klidným užitím tlaku k tonizaci prázdných míst v těle.

Účinky shiatsu tak můžou být hluboce uvolňující a zároveň posilující.

 
Shiatsu je především skvělou prevencí.

Rychle odstraňuje únavu, je prevencí bolestí zad, stresu, napětí, depresí a disharmonie vnitřních orgánů. Rychle „dobíjí baterky", fyzicky i psychicky osvěžuje. Relaxuje velmi účinně a dlouhodobě organismus i celé tělo.
Shiatsu je vynikající prevencí nejrůznějších civilizačních onemocnění, urychluje rekonvalescenci po nemoci či operaci, zmírňuje vedlejší účinky některých lékařských procedur (chemoterapie, ozařování), stabilizuje následky hormonálních výkyvů, podporuje imunitní systém Terapie je nejenom prevencí bolestí v zádech, křečových žil, ale pomáhá při celkové únavě, stresu, alergiích, dýchacích potížích, a také může zmírnit a ulevit od bolesti různého typu - zad, šíje, pohybového (kloubního) aparátu, (bolesti páteře, hlavy, kloubů, přetížené nebo natažené svaly…). Zmírňuje střevní a žaludeční potíže. Upravuje menstruační a klimakterické potíže.

Dále funguje velmi dobře tam, kde jiné prostředky léčby nezabírají nebo zabírají jen velmi pomalu, tam, kde příčina potíží je nejasná nebo klasickými prostředky nezjistitelná. Shiatsu je účinné u psychosomatických onemocnění, kde se neví "od čeho to vlastně je", tedy zda se jedná o potíž orgánového, pohybového, nervového nebo psychického původu, u tzv. záhadných potíží, a podpůrně při léčbě prakticky všech onemocnění.

Pro prevenci je shiatsu vhodné opakovat v pravidelných  intervalech podle individuálních potřeb klienta.

V případě potíží je dobré přijít pravidelně 1x za měsíc.
  

Dlouhodobý zdravotní problém, či nevratné změny vašeho organismu, shiatsu nevyřeší.

Nečekejte, že po jedné terapii budete zbaveni všech svých potíží. Pouze spolupráce (lékař, rehabilitační pracovník, klient sám), několik po sobě jdoucích ležení může postupně pomoci řešit a také vyřešit váš problém.

 

Zázraky na počkání, a nemožné do tří dnů, nekonám.
 
Jitka Alexová (Seidelová) +420 737 131 310
Ceska-krajiny-reka-voda-novinky01.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one